Сензација: Вардар оди во финалето на Лигата на ракометните шампиони

Лука Циндриќ постигна неверојатно ефектен гол на истекот од времето, а Вардар ја победи Барселона со 26-25 и за прв пат во својата историја...

Лига на ракометни шампиони: Вардар води на полувреме против Барселона (13-12)

Ракометарите на Вардар водат на полувреме од полуфиналето на Фајнал форот во Лигата на шампините против Барселона со 13-12. Тоа е извонредна најава за...

Бејл на клупа вечерва во Кардиф, Иско го започнува финалето од ЛШ

Реал Мадрид односно тренерот Зинедин Зидан ја разрешија единствената дилема за првиот тим во финалето од Лигата на шампионите што вечерва кралевите го имаат...

Раул ги одбра 16. што ќе и се спротивстават на Барселона во Келн

Без поголеми изненадувања во составот на Вардар за претстојното(18..00) финале во Лигата на ракометните шампиони. Ги нема Ангелов и Недановски, а во тимот се...

Може и победа со 3 до 5 голови – Амбасадорска порака до ракометарите на...

Денеска на ракометарите на Вардар им ја изразив сета поддршка што ја имаат пред полуфиналето, напишал на својот профил на фејсбук македонскиот амбасадор во...

“Камбекот” на Бајрамовска значи и враќање на победите

Најдобрите македонски ракометарки ја победија Литванија со 31-24 на турнирот во Анталија и со многу повеќе оптимизам може да го очекуваат бараж двомечот со...

Реал и Јуве ветуваат од Кардиф, а “X” за финалето на ЛШ и натаму...

Реал Мадрид и Јувентус в сабота (20.45) во Кардиф ќе играат за европската клупска титула, и сите си имаат толкувања, погледи, фаворити, па и...

Рафа Надал добива статуа во Булоњската шума

Шпанскиот тенисер кој девет пати победуваше на Ролан Гарос во минатите 12 години, ќе стане шестиот член на друштвото вечни шампиони, и прв Шпанец...

Награди ги дочекаа Вардарци во Келн: Раул најдобар тренер, Душебаев десен бек

И онака одличната атмосфера во составот на Вардар по пристигнувањето во Келн каде утре не очекува полуфинале во Лигата на шампионите против Барселона, дополнително...

НБА: рекреативна кошарка и водство на Голден Стејт

Многу необврзувачка кошарка во која одбраната на важечкиот првак Кливленд не постоеше, а Кевин Дурент вежбаше забивања. И секако, убедливи 113-91 во првиот натпревар...

Последни вести

Медиуми на албански: ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ се договориле за влада, Еленовски премиер!

Повеќе македонски медиуми на албански јазик објавија дека ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ ги финализирале преговорите за формирање влада, повикувајќи се на извори во...

Тачи бара истрага за црни пари од Блискиот исток по влез во владата...

Средбата меѓу лидерот на СДСМ, Зоран Заев и лидерот на ДПА, Мендух Тачи, во клубот на пратениците во Скопје донесла конкретно барање како предуслов...

Амбасадата на САД за пресудата за судијата Панчевски: Позитивен чекор напред!

Американската амбасада во Македонија ја поздрави пресудата за поранешпниот претседател на Кривичниот суд во Скопје, Владимир Панчевски, кому Основниот суд во Велес...

Ракометарот Филип Лазаров позитивен на коронавирус

Филип Лазаров, кој за ракометната репрезентација на Македонија има 47 настапи и 133 гола, има позитивен тест на Ковид-19, потврдија од неговиот...