Давид Бабунски: Шпанија ја респектираме, но не и се плашиме

Во денот за деби на некоја наша селекција на Европските фудбалски првенства, во случајот на младинското во Полска, нашите репрезенативци до 21 година се...

Младите Шпанци вредат 7 пати повеќе од целата македонска фудбалска лига

Тимот на Шпанија кој е првиот противник на Македонија на Европското првенство во фудбал за играчи до 21 година вреди фантастични 280 милиони евра. Според...

Младинското фудбалско ЕП започна со изненадувања

Англија не успеа да ја победи Шведска (0-0), а Полска загуби од Словачка (1-2) на стартот од натпреварите на Европското првенство за фудбалери до...

Одбојкарската иднина не ни е лоша: убедлив старт од Европската лига

Новиот состав на македонскиот машки национален одбојкарски тим го збриша Азербејџан со 3-0, со победа ги отвори натпреварите во првата група од Европската лига,...

Леброн ќе ги враќа Лејкерси на шампионските патеки

Лејкерси се во пол позиција за носење на Леброн Џејмс за следната сезона. Кралот е разочаран што и покрај предупредувањата во Кливленд не беше...

Заканата од затвор го тера Роналдо да замине од Реал

Португалскиот спортски весник А Бола на насловната страна од денешното издание пишува дека на најдобриот светски фудбалер му се заканува затвор поради неплатени давачки...

Залет, скок, доскок………и каде ми е косата? (видео)

  Блесинг Окакбаре е една од најдобрите атлетичарки на денешницата со извонредни резултати и во спринтерските дисциплини и во скокот во далечина. Токму во оваа...

Нова Европска одбојкарска лига, нова шанса за Македонија

Многу природен раст и подобрување има нашата машка одбојкарска селекција во последниот период што најдобро се гледа од настапите во Европската лига. Пред 3...

Реал Мадрид веднаш тргна по Џиџи Донарума

Реал Мадрид е главен фаворит за откуп на договорот на Џанлуиџи Донарума откако младиот голман соопшти дека не сака нов договор со Милан. Кралевите...

Серхио Рамос во Перу покажа широко срце

Додека неговите колеги од Реал Мадрид и шпанската репрезентација испраќаат фотографии од најмонденските одморалишта, халфот на кралевите е во најсиромашните делови од Јужна Америка,...

Последни вести

Видео од најтешката навреда од Бугарија кон Македонија

Навредата ја искажува член на БАН Воин Божинов во емисијата Дискусионен клуб на Велизар Енчев кој не се огради од навредите. Видеото на следниот линк https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3884344008244855&id=1816129225066354&sfnsn=scwspmo Целото...

Бугарија не ставила вето, вели Каракачанов

Бугарија не стави вето, туку постави критириуми според кои треба да се спроведе првата меѓувладина конференција, вели бугарскиот премиер во емисијата...

Корона-криза: Најбогатите Американци за 9 месеци побогати за 1.000 милијарди

Од март годинава американските милијардери го зголемиле своето богатство за 34 проценти - или за 1.000 милијарди долари, покажува анализата на...

Внуката на Корчагин: Дедо ми беше убиен од бугарскиот агент Анто Георгиев

На денешниот протест на ВМРО-ДПМНЕ пред Владата се обрати внуката на Раде Јовчевски Коргачин, Калина Јовчевска. „Драги браќа и...