Македонските одбојкари тргнаа со победа над БиХ на патот кон ЕП

Одбојкарската репрезентација на Македонија славеше со 3:1 над Босна и Херцеговина, по сетови 27-25, 25-21, 23-25 и 25-19, на стартот од првиот...

Пандев, Елмас, Барди и другарите ќе тренираат на новиот “убавец” во Букурешт

Македонските фудбалски репрезентативци предводени од Горан Пандев во јуни ќе имаат одлични услови за тренинг пред мечевите на ЕП 2021. "Македонија потпиша договор со кој...

Мекејлеб му честита Божик на своето „македонско семејство“

Поранешниот кошаркарски репрезентативец на Македонија, Лестер Бо Мекејлеб, со честитка на Твитер за Божик до Македонците и Србите. „Среќен...

Една слика 1000 зборови, едно видео милион емоции (ФОТО/ВИДЕО НА 2020)

Прославата на победничкиот гол во победата против Грузија што Македонија ја однесе на ЕП во фудбал ги донесе фотографијата и видеото на 2020 година. Емоциите...

Селекторот Ангеловски демантира физичка пресметка со Сејдини

Селекторот на фудбалската репрезентација демантира дека имал било каков инцидент со шефот на Фудбалската федерација на Македонија. На прашање на sport1.mk Какви ви се односите...

Претседателот на УЕФА изненаден од Македонија: Супер ми е што се пласираа на ЕП

Александар Чеферин, претседател на Унијата на европските фудбалски асоцијации (УЕФА) со пофални зборови за фудбалската репрезентација на Македонија во интервју за српски...

Селекторот Ангеловски го “матираше” шефот на ФФМ Ајдини, прифаќа договор без услови

Селекторот на фудбалскиот национален тим кој со играчите се пласираше на Европското првенство 2021 Игор Ангеловски Мрме со една изјава ги прекина сите "комбинации"...

Ако ФФМ не се договори со Ангеловски, нов селектор ќе биде Милевски?

Фудбалската федерација на Македонија прво ќе разговара со Игор Ангеловски за нов договор, а ако со сегашниот селектор не биде постигната согласност,...

„Бомба“ на Алиоски против Вест Бромвич Албион (ВИДЕО)

Македонскиот фудбалски репрезентативец Езгјан Алиоски со вистински проектил во мрежата на Вест Бромвич Албион учествуваше во триумфот на Лидс од 5:0 на...

Смена на шефот на ФФМ Синани ако не потпише договор со селекторот Ангеловски

Договорот на најуспешниот фудбалски селектор во историјата на Македонија истекува задутре а Фудбалската федерација се уште нема потпишано договор со Игор Ангеловски - Мрме. Според...

Последни вести

Костадинов го нападна ВМРО-ДПМНЕ за веста за вилата од над 1 милион евра

Пратеникот и портпарол на СДСМ Костадин Костадинов тврди дека и пречи на опозицијата и затоа таа го напаѓа. "Кога силно им сметаш на ДПМНЕ, не...

Харадинај до Вучиќ: Ако Србија го признае Косово, нема да има референдум за обединување...

Лидерот на Алијансата за иднината на Косово, Рамуш Харадинај, му реплицира на српскиот претседател Александар Вучиќ, кој го нарече „опасен човек“ по...

Коки Поки, вила од 1,1 милион евра, Костадинов и Асани: Митовски за нова ...

Во текст со наслов "Кој е Коки Поки, и како изгледа новата pekeтapcka шема во СДСМ", новинарот Александар Митовски пишува и поставува прашања за луксузна...

Бајден го номинираше првиот отворен трансџендер федерален функционер во историјата на САД

Рејчел Левин, секретар за здравство на федералната држава Пенсилванија, е номинирана од избраниот претседател на САД Џо Бајден за помошник секретар за здравство...