Антовски и Динамо Загреб преку Ливерпул до четвртфиналето во младинската ЛШ!

Македонската фудбалска надеж Филип Антовски (на фотографијата десно) со Динамо Загреб ќе игра во четвртфиналето на младинската Лига на шампионите по денешниот...

Можните противници на Вардар во групниот сегмент од ЛЕ

Познати имиња кои често играат во Лигата на шампионите ќе бидат дел од натпреварите по групи во ЛЕ заедно со нашиот Вардар. Скопјани се...

Во МЗТ не се грижат за буџетот и порачуваат дека титулата останува нивна

Актуелниот македонски кошаркарски првак не се сложува со пишувањето на дел од медиумите дека добил помалку пари од општината Аеродром и дека го губи...

Борко со знакот за “Обединета Македонија” на македонската химна (ФОТО)

Популарниот "Министер за одбрана", голманот на ракометната репрезентација Борко Ристовски за време на исполнувањето на националната химна пред денешниот меч со Бахреин кажа што...

Прослава и враќање од Израел, Албанија е следна

По многу значајната и заслужена иако ќе признаеме изненадувачка победа од 1-0 во Израел, најдобрите македонски фудбалери се враќаат дома каде наскоро ги очекува...

Судот „сегде“ греши, ама „негде“ и се поправа …. за жал на Писториус

Се сеќавате на Јужноафриканскиот атлетичар без нозе, Оскар Писториус кој стана сензација кога трчаше со специјалните помагала и освои шест злата на параолимписките игри,...

Кличко се уште не е сигурен дека ќе оди на реванш со Џошуа

Меѓунардоната боксерска федерација вчера се изјасни позитивно и дозволи реванш на Ентони Џошуа и Владимир Кличко, но тоа не значи дека до него ќе...

Пресврт: Лазаров во трка со времето за санирање на повредата!

Најдобриот македонски ракометар Кирил Лазаров е можно, сепак, да ги одигра двата преостанати натпревара на Европското првенство во Хрватска, откако денешните дополнителни прегледи во...

Ракометниот гол на годината е Вардаровиот од Келн (видео)

Голот на Лука Циндриќ што во Ланксес арената на 4 јуни го промовира Вардар во Европски ракометен првак е најубавиот, најважниот во 2017 година....

Роналдо се подготвува за Скопје

Кристијано Роналдо сака да биде дел од тимот на Реал Мадрид во Суперкупот на Европа што ќе се одигра на 8 август во Скопје,...

Последни вести

Министерство за финансии го доби најлибералниот кабинет во историјата (ФОТО)

Фотографии од советничката на министерката за финансии, Нина Ангеловска попладнево ги преплавија социјалните мрежи откако излегоа нејзини фото сесии на кои се гледа блага...

Цветанова за Филипче и протестот: Македонска верзија на „Крамер против Крамер“

Некогашната министерка за култура Ганка Цветанова ја оцени како хипокризија и популизам најавата од министерот за здравство Венко Филипче дека ќе присуствува...

Брнабиќ со партнерката на „Парада на гордоста“

Српската премиерка Ана Брнабиќ ја поддржа овогодинешната Парада на гордоста во Белград и на собирањето кај „Славија“ се...

Седумнаесет години од легендарната изјава на Бранко за 15 септември (ВИДЕО)

Легендарната изјава на Бранко Црвенковски е дадена во изборната кампања за изборите во 2002 година. На видеото се гледа и актуелниот премиер Заев кој тогаш...