ФФМ демантира за Просинечки, прво ќе разговара со Ангеловски

Фудбалската федерација на Македонија ја демантира објавата на српски „Курир“ дека Хрватот Роберт Просинечки ќе ја води Македонија во дебито на европските...

Фудбалерите и Стручниот штаб ќе поделат 4,2 милиони евра за пласманот на ЕП!

Вкупна премија од 4,2 милиони евра одреди Управниот одбор на Фудбалската репрезентација на Македонија за историскиот пласман на македонската репрезентација на Европското...

Ангеловски не знае дали ќе ја води Македонија на ЕП!

Селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија, Игор Ангеловски, би сакал да ги води своите избраници и на Европското првенство в година, но...

АСОМ се чуди зошто владата ги брка спортските обложувачи на странски сервиси

За половина година по законското решение само од услугата он-лајн обложување државата инкасирала 100 милиони денари, вели за Фактор Васко Илијевски, претседателот на Асоцијацијата...

Првиот фудбалски дуел воопшто меѓу Германија и Македонија во Дуизбург

„МСВ арена“ во Дуизбург, со капацитет од 31.500 гледачи, ќе биде местото на одигрување на првиот натпревар воопшто меѓу фудбалските репрезентации на...

Македонскиот репрезентативец Адеми фудбалер на годината во Хрватска

Аријан Адеми, играч за врска на Динамо Загреб и на репрезентацијата на Македонија, го понесе признанието за фудбалер на годината во Хрватска...

Шилегов и СДСМ го пуштија ФК Вардар низ вода

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов и советничката група на СДСМ во Град Скопје не го прифатија амандманот од советничката на ВМРО-ДПМНЕ, Ирена Попова,...

„Комитите“ со апел за спас на последниот бастион на македонскиот непокор

Навивачката група на спортското друштво Вардар, „Комити“, апелира до сите фактори што можат да помогнат за спас на фудбалскиот клуб кому му се заканува...

Македонка ќе ѝ суди на Барселона во фудбалската Лига на шампионките!

Македонската фудбалска судијка Ивана Пројковска ќе го води натпреварот меѓу Барселона и ПСВ од Лигата на шампионките в среда од 17 часот...

Несторовски му донесе победа на Удинезе во Торино (ВИДЕО)

Илија Несторовски е јунакот на Удинезе на денешното гостување во Торино, каде што неговиот тим славеше со 3:2 во Серија А, а...

Последни вести

Костадинов го нападна ВМРО-ДПМНЕ за веста за вилата од над 1 милион евра

Пратеникот и портпарол на СДСМ Костадин Костадинов тврди дека и пречи на опозицијата и затоа таа го напаѓа. "Кога силно им сметаш на ДПМНЕ, не...

Харадинај до Вучиќ: Ако Србија го признае Косово, нема да има референдум за обединување...

Лидерот на Алијансата за иднината на Косово, Рамуш Харадинај, му реплицира на српскиот претседател Александар Вучиќ, кој го нарече „опасен човек“ по...

Коки Поки, вила од 1,1 милион евра, Костадинов и Асани: Митовски за нова ...

Во текст со наслов "Кој е Коки Поки, и како изгледа новата pekeтapcka шема во СДСМ", новинарот Александар Митовски пишува и поставува прашања за луксузна...

Бајден го номинираше првиот отворен трансџендер федерален функционер во историјата на САД

Рејчел Левин, секретар за здравство на федералната држава Пенсилванија, е номинирана од избраниот претседател на САД Џо Бајден за помошник секретар за здравство...