Во Кардиф бокс меч за титулата во тешка категорија: Џошуа-Такам

Вечерва во Кардиф се одржува боксерскиот меч во тешка категорија меѓу шампионот Ентони Џошуа и предизвикувачот Карлос Такам кој всушност е замена за Кубрат...

Македонски дрес од Алиоски за Божик расплака од радост обожавателка од Англија (ВИДЕО)

Видеото што го постирал навивач на Лидс за солзите-радосници на неговата ќерка откако за Божик ѝ подарил македонски дрес на нејзиниот омилен...

Енис Барди заминува во Леванте

Унгарската екипа Ујпешт го продава Енис Барди на Леванте за 1 и пол милиони евра. Тоа е цената за капитенот и најдобриот играч на...

Со парите од Паје, Вест Хем го купува Мертенс

Лошата сезона во Премиер лигата ги разочара навивачите на Вест Хеми го принуди раководството, па и тренерот Славен Билиќ да размислуваат за голем трансфер...

Македонската хокејарска репрезентација испиша историја во Сараево

Репрезентацијата на Македонија во хокеј на мраз ја совлада Босна и Херцеговина со 8:7 во првиот од двата пријателски натпревара викендов во Сараево, остварувајќи...

Бивш хокеар од НХЛ шокиран што Запад ја тера Македонија да смени име

Мајк Ангелидис, поранешен канадски играч од македонско потекло во најсилната хокеарска лига во светот НХЛ, на својот профил на Твитер изрази вчудовиденост од принудувањето...

Кими се враќа-пол позиција во Монако

Финскиот "The Ice Man", Кими Раиконен, беше најбрз во квалификации за Големата награда на Монако што денеска се одржаа низ улиците на Монте Карло. Членот...

ФК Барселона не игра заради референдумот

Неовообичаено доцна, на само час и половина пред терминот предвиден за одигрување на средбата, одложен е мечот од Примера меѓу Барселона и Лас Палмас....

Не е сè во платата – хрватскиот селектор со три пати помала плата од...

Селекторот на хрватската репрезантација, која вчера со 3:0 ја победи фудбалската репрезентација на Аргентина и, многу извесно, ѝ обезбеди повратен билет за Буенос Ариес,...

Вардар со 4 ракометари во идеалните 7 на Ф-4 од ЛШ

Сосема очекувано новиот Европски првак Вардар има најголема колонија играчи во најдобрата постава на завршниот турнир во Лига на машките ракометни шампиони. Освен црвено...

Последни вести

За министерот Манчевски „Инфомакс“ е „фантомски портал“!

Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски реагира  по вчерашното соопштение  на ААВМУ која ги повика политичарите да се воздржат од тужби на...

Милошоски: На Димитров странски амбасадир му кажал за „Рекет“

„Mинистерот за надворешни за скандалот Рекет бил информиран во првото тромесечие од 2019-та, лично од еден нерезидентен амбасадор, претставник на една од...

Антитерористот и сопруг на Ременска го избришал Фејсбук профилот

Шефот на управата во МВР задолжена за борба со тероризам, Јовче Ременски кој вчера преку Фејсбук објави шокантни пораки во кои асоцира дека од...

Твитерџика до Димитров: Кога ќе се извиниш ти за ерга омнес, за бришење ...

Твитер акаунтот „Лина Лу“ реагира на барањето од министерот за надворешни работи Никола Димитров за извинување од порталот „Република“ што го поврза...