Шпанија не сака да игра против Косово

Проблем настана откако во понеделникот беа утврдени групите за квалификациите за СП 2022 во Цирих. Србија беше извлечена во групата А...

Спектаклот Тајсон – Џонс заврши без победник

Една од боксерските легенди на сите времиња, Мајк Тасон, ноќеска во егзибицискиот дуел со уште еден ветеран, Рој Џонс Џуниор, одново...

Аргентина бурно се простува со Марадона (ВИДЕО+ГАЛЕРИЈА)

Илјадници фанови на починатата фудбалска легенда Диего Марадона се обидуваат да пријдат до неговиот ковчег изложен во претседателската палата во Буенос Аирес....

Комити му простија и се простија од Ѕинго

Навивачката група „Комити“ денеска се прости од Љубисав Иванов-Ѕинго, првиот претседател на Фудбалската Федерација на Македонија (ФФМ) по осамостојувањето...

Селекторот на грузиската репрезентација поднесе оставка

По историскиот пораз од Македонија, селекторот на грузиската репрезентација Владимир Вајс поднесе оставка. Вајс...

Поддршка од сите континенти пред средбата со Грузија

Поддршка за македонските фудбалери на денешниот меч со Грузија, доаѓа од сите страни, од сите поранешни фудбалери, поранешни репрезентативци, спортисти…

Барди: Албанец сум, но за Македонија давам се’ од себе

„Натпреварот со Косово беше посебен, по натпреварот добив и позитивни и негативни коментари, меѓутоа секој фудбалер го дава максимумот за тимот...

ЕУРОФАРМ ЗАМИНА ЗА ДАНСКА ЗА ПРВИОТ НАСТАП ВО ЕВРОПСКАТА ЛИГА, МЕТАЛУРГ УТРЕ ЈА ДОЧЕКУВА...

Ракометарите на Еурофарм Пелистер денеска заминаа за Данска каде утре ги очекува првиот настап во Европската лига. Битолчани утре од 18.45 играат...

Бурно е во „кралскиот“ клуб, Перез во соблекувалната му дал ултиматум на тренерот Зидан

Поразите и посебно начинот на кој Реал Мадрид загуби во последните два натпревари го нишаат тренерското столче на Зинедин Зидан.

Одложен натпреварот на Веспрем и Барселона од лигата на шампионите

ЕХФ го одложи дербито на петтото коло во Лигата на Европските ракометни шампиони меѓу Веспрем и Барселона затоа што тројца ракометари на...

Последни вести

И Самка Ибраимоски му честита на Бајден и му посака плодна и успешна работа

На милионите честитки од сите напоредници и меридијани до новиот претседател на САД, Џо Бајден, се приклучи и Самка Ибраимоски, претседател на...

Како Заев под слика на Исус тврдеше дека обвинетите за „Монструм“ не се...

Констатацијата на обвинителката Фатиме Фетаи пред Судот за сведочењето на Зоран Заев за случајот „Монструм“ дека „ниту материјалите доставени од негова страна,...

Ковачки за Заев и „Монструм“: Да злоупотребиш трагедија за партиска цел, треба да си...

Драган Ковачки, полковник на Армијата на Република Македонија и член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, реагира за изнесеното пред Судот од обвинителката...

Менче Точи за вакцините, аматерите и шлаканицата од Брнабиќ

„Пандемијата трае цела година, исто толку време чекаме и на вакцини. Како можеше да не ја прилагодат законската регулатива, да порачуваат...