На Олимпијада под олимписко знаме!

Еден ден откако Меѓународниот олимписки комитет го забрани учеството на Русија на Зимските олимписки игри во Јужна Кореја кои почнуваат во февруари 2018, рускиот...

Полските навивачи се смирија во притвор

 Навивачите на Полска уште една докажаа зошто со озлогласени  по низа инциденти што ги предизвикуваат во судир со полицијата или - помеѓу себе.

Дали Македонија и Косово ќе играат пред празни трибини

За уште една недела се пролонгирани мерките да за заштита од коронавирусот, што значи дека до 13...

„Тоше Проески“ ќе се вика Националната арена?!

Наместо досегашното „Филип Втори, националната арена во иднина ќе го носи името на легендата на поп музиката Тоше Проески, неофицијално потврдиле од Владата.

Груевски во „бејзбол“ опрема чека дали ќе има екстрадиција

Суд во Будимпешта денеска одлучува околу барањето на Македонија за екстрадиција на поранешниот македонски премиер и сега азилант во Унгарија, Никола Груевски....

Тренерот на Ѓоковиќ позитивен на коронавирус

Тренерот на Новак Ѓоковиќ, Марко Паники е позитивен за вирусот корона, потврдија од екипата на Новак, јавува српски „Телерграф“. Од...

Минути за инфаркт и радост (ВИДЕО)

https://twitter.com/ehfcl/status/1134881144044957697?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1134881144044957697%7Ctwgr%5E393039363b74776565745f6d65646961&ref_url=https%3A%2F%2Foff.net.mk%2Foffside%2Frakomet%2Fherojskiot-presvrt-na-vardar-vo-edna-minuta

Колинда ја збесна Хрватска: Риека бил резервен клуб на Црвена звезда и на Партизан

Хрватската претседателка Колинда Грабар Китаровиќ ја шокираше цела Хрватска откако изјави дека бившиот хрватски првак „Риека“ бил резервен клуб на белградските...

Бугарски ревизори ќе подучуваат македонски колеги

Бугарската комора на ревизори е првата национална бугарска институција која ќе спроведува проект на ЕУ во Македонија со цел „да ги подготви нашите соседи...

Столе Стоилов доби булевар

Пред две години Столе Стоилов првпат го крена победничкиот пехар во ракометната Лига на шампиони како капитен на скопски Вардар, доби улица...

Последни вести

Ветени уште лани: Од денеска субвенции за инвертери

Денеска е распишан јавнен повик за субвенционирање на инвертери за затоплување на домаќинствата на граѓаните, што беше најавено уште минатата година.

Во Словенија произведен првиот авион на електричен погон на светот

Словенечката компанија Pipistrel го произведе првиот „електричен“ авион во светот, за кој е добиен сертификат од Агенцијата за безбедност на воздушниот на...

Ковид-19: Седум починати – 165 нови случаи за 24 часа

Регистрирани се 165 нови случаи на ковид-19 во последните 24 часа, а починале 7 лица, информираше денеска Министсрството...

Филипче се пофали со системот за тестирање и идентификување на заразени со Ковид-19

Министерот за здравство вели дека системот што се спроведува во земјава на широко тестирање и идентификување на сите, па и асимптоматските...