Антиќ и Темелковски се судрија на Фејсбук

Само неколку часа од промоцијата на кандидатурите, претендентите за претседателската функција во МКФ Перо Антиќ и Владимир Темелковски се пресметаа на...

Ѓоковиќ по пет часа и по петти пат го освои Вимблдон со победа на...

По петчасовната борба и во драматичен спектакл во пет сета Новак Ѓоковиќ го победи Роџер Федерер - 7: 6 (5), 1: 6, 7: 6 (4), 4:...

Почина Марјан Лазовски, поранешен селектор на кошаркарската репрезентација

Денеска на 58-годишна возраст, како последица од коронавирусот, почина поранешниот селектор на македонската машка и женска репрезентација, Марјан Лазовски.

„Балистите“ се жалат на дискриминација во Струмица

Членови на навивачката група „Балисти“ одд Тетово на социјалните мрежи се жалат на дискриминација во Струмица каде што според нив биле жртви на дискриминација...

На Олимпијада под олимписко знаме!

Еден ден откако Меѓународниот олимписки комитет го забрани учеството на Русија на Зимските олимписки игри во Јужна Кореја кои почнуваат во февруари 2018, рускиот...

За Грците македонските ракометари се „Скопјани“!

Македонскиот национален состав во недела во Струмица ќе го одигра последниот натпревар од квалификациите за Европското првенство 2020 година против реперезентацијата на...

Идентификувано телото на фудбалерот Емилијано Сала

Потврдена е смртта на аргентинскиот фудбалер кој исчезна на 22 јануар по авионскта несреќа над Ламанш. Телото на Емилијано Села е...

Русија доби забрана за учество на 2 олимпијади и на Мундијалот

Светската антидопинг агенција (WADA) ѝ забрани на Русија да учествува во најголемите спортски настани во период од четири години.

Почина Ники Лауда, легендарниот возач на формула 1

Ники Лауда, трикратниот светски шампион на  Формула 1, кој преживеа речиси фатална несреќа а подоцна основаше сопствена авиокомпанија – почина, соопшти германската...

Дарко Панчев ги навреди македонските ракометари: Фудбалот за ракометот е Ајнштајн

Во интервју за Би-би-си Србија, македонската фудбалска легенда Дарко Панчев, направи непримерна па дури и навредлива споредба меѓу двата најпопуларни спортови во...

Последни вести

И Самка Ибраимоски му честита на Бајден и му посака плодна и успешна работа

На милионите честитки од сите напоредници и меридијани до новиот претседател на САД, Џо Бајден, се приклучи и Самка Ибраимоски, претседател на...

Како Заев под слика на Исус тврдеше дека обвинетите за „Монструм“ не се...

Констатацијата на обвинителката Фатиме Фетаи пред Судот за сведочењето на Зоран Заев за случајот „Монструм“ дека „ниту материјалите доставени од негова страна,...

Ковачки за Заев и „Монструм“: Да злоупотребиш трагедија за партиска цел, треба да си...

Драган Ковачки, полковник на Армијата на Република Македонија и член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, реагира за изнесеното пред Судот од обвинителката...

Менче Точи за вакцините, аматерите и шлаканицата од Брнабиќ

„Пандемијата трае цела година, исто толку време чекаме и на вакцини. Како можеше да не ја прилагодат законската регулатива, да порачуваат...