Коментаторите на „Арена спорт“ доаѓаат на прославата

Сретен Рашковиќ и Стеван Стевановиќ, коментаторите на српска ,,Арена спорт” денеска ќе пристигнат заедно со вардарци на прославата во Скопје.

„Вардарци“ во Скопје во 18,50 часот

Од Град Скопје информираа дека ракометарите на Вардар ќе слетаат на скопскиот аеродром доцна попладнево во 18:50 часот, пишува порталот „Екипа“.

Чупиќ останува во Вардар: Тука се најдобрите навивачи на светот!

Иван Чупиќ не размислува за заминување од РК “Вардар“ и покрасј финасиските проблеми со кои се соочува клубот.  

Еуфорија по освојување на пехарот (ВИДЕО)

Откако Вардар направи земјотрес во спортска Европа и по вто рпат до највредниот пехар во клупскиот ракомет,...

Дибиров: Ако и по ова не ни помогнат, ќе ги соблечеме патиките…

„ Ако после оваа титула никој не ни помогне да ја средиме ситуацијата, тогаш сите да ги соблечеме патиките и да ги...

Балканот застана зад „Вардар“

Македонската јавност остана без коментари на македонски јазик на настапите на РК „Вардар“ на „Фајнл Фоир“ во Келн. Затоа...

Минути за инфаркт и радост (ВИДЕО)

https://twitter.com/ehfcl/status/1134881144044957697?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1134881144044957697%7Ctwgr%5E393039363b74776565745f6d65646961&ref_url=https%3A%2F%2Foff.net.mk%2Foffside%2Frakomet%2Fherojskiot-presvrt-na-vardar-vo-edna-minuta

Во Келн со патики „Една љубов, еден живот“

Компанијата „S.Ignature“ на македонскиот уметник Сатја Грабулоски на Летонецот Даинис Кристопанс, му изработи специјални „Најк“ патики, кои се во црвено-црна боја,...

Пехар од Трамп за јапонски сумо-борач

 Доналд Трамп денеска му врачи пехар, наречен Претседателски куп, познат и како „Трамп куп”, на победникот во дуелот во сумо борење, на кој присуствуваше...

Затворот Шутка доби фитнес опрема

Во затворот Шутка е поставена фитнес опрема и реквизити за рекреација на отворен простор, дознава „Денешен“ „Ова е уште...

Последни вести

Незири: Царовска има диктаторски амбиции, може да ја вработиме како уредник

Ако Царовска сака да ги уредува насловите на текстовите ќе и понудиме да биде уредник, е коментарот на еден од уредниците на истражувачкиот медиумски...

Садула Дураки поднесе оставка, му пиша на Заев

Министерот за животна средина поднел освка на местото на прв човек на Министерството за животна средина. Дураку,  според предлогот на...
ФТО: независен

И ДУИ побара објаснување за акцијата во Љуботен

Пратеникот од ДУИ, Артан Груби, побара објаснување од Финансиска полиција за акцијата за заплена на тутун во скопското село Љуботен:

Унгарија рече „да“ за Македонија во НАТО, Ордановски го прогласи Сијарто за шизофреник

Парламентот во Будимпешта денеска едногласно го ратификувал протоколот за пристапување на Северна Македонија во НАТО. За протоколот, како што соопштија...