„Ајакс“ за Роналдо

Кристијано Роналдо се најде на удар на социјалните мрежи по поразот од Ајакс и елиминацијата на Јувентус во четвртфиналето во Лигата...

Антиќ и Темелковски се судрија на Фејсбук

Само неколку часа од промоцијата на кандидатурите, претендентите за претседателската функција во МКФ Перо Антиќ и Владимир Темелковски се пресметаа на...

Перо Антиќ ќе се кандидира за претседател на МКФ

Македонскта кошаркарска легенда, Перо Антиќ потврди дека ќе се кандидира за претседател на Македонската кошаркарска федерација. „Официјално сега за прв...

Македонија – Исланд, вечерва ракометен спектакл во „Борис Трајковски“

Вечерва од 20 часот ќе се одржи втората средба ракометната репрезентација на Македонија со онаа на Исланд, во квалификациите за пласман на...

Едноставно, значи,„Macedonia“

Ѓорѓи Начевски и Славе Николов го судеа мечот меѓу Германија и Полска во квалфикациите за за ЕП 2020 година, а пред соблекувалната...

Грција, Бугарија, Романија и Србија домаќини на ЕП или СП во 2028 или 2030?

Меморандум за соработка за организирање на Европското фудбалско првенство во 2028 или Светското првенство во 2030, потпишаа денеска во Солун, надлежните министри...

„Тоше Проески“ ќе се вика Националната арена?!

Наместо досегашното „Филип Втори, националната арена во иднина ќе го носи името на легендата на поп музиката Тоше Проески, неофицијално потврдиле од Владата.

Папа Франциско: Меси е добар, но не е Бог

Поглаварот на Римокатоличка црква верува дека аргентинскиот фудбалер, Лионел Меси, е многу добар, но не и дека е Бог". Папата, кој е обожавател на Меси...

Идентификувано телото на фудбалерот Емилијано Сала

Потврдена е смртта на аргентинскиот фудбалер кој исчезна на 22 јануар по авионскта несреќа над Ламанш. Телото на Емилијано Села е...

За МТВ2, Стоилов е само „играч со број 5“

Новинар од албанскиот сервис на Македонската радио и телевизија, во преносот на МТВ 2 го бојкотирал Стојанче Стоилов - најдобриот играч...

Последни вести

Каракамишева: Грција воздржана за старт на преговорите. И сега?

Професорката Тања Каракамишева на Фејсбук прашува што со гаранциите дека, по промемна на името, Грција нема да ги попречува евроатлантските интеграции на...

Албански пратеник ја откри криминалната шема на Рама од која настрада Македонија (ФОТО)

Прислушуваните разговори кои ги објави германскиот весник Билд индицираат дека кражбата на изборни гласови во Албанија била планирана и извршена под раководството на премиерот...

Ѓорѓиев: Изјавите на бугарските политичари ја вжештија расправата за Гоце Делчев

„За жал, расправата за Гоце Делчев во јавноста навистина доби една драматична димензија, што, всушност, секогаш се случува кога се отвораат вакви...

Трамп ќе трча за уште еден претседателски мандат

Актуелниот американски претседател Доналд Трамп и официјално објави дека ќе учествува на претседателските избори во 2020 година. Трамп (73) вчера...