Кога прскалките „ги полеваат“ навивачите (ВИДЕО)

Репрезентациите на Албанија и на Франција вчера свечено го отворија супермодерниот стадион „Ер Албанија“, што ќе биде дом на албанската репрезентација.

Кака доби жолт картон и селфи со судијата (ВИДЕО)

Израелски судија го казни пензионираниот бразилска фудбалер за време на пријателски натпревар без никаква причина, освен да направи селфи со...

Македонец на чело на женската фудбалска репрезентација на САД

Македонецот Влатко Андоновски и фоцијално е именуван за селектор на американската женска репрезентација која е светски шампион. Тој...

Колинда ја збесна Хрватска: Риека бил резервен клуб на Црвена звезда и на Партизан

Хрватската претседателка Колинда Грабар Китаровиќ ја шокираше цела Хрватска откако изјави дека бившиот хрватски првак „Риека“ бил резервен клуб на белградските...

Евгениј Поп Ацев: Сам тренира и се финасира, а победува за Македонија

Евгениј Поп Ацев по третпат во својата кариера стана победник на светската серија на ултрамаратони. Најдобриот наш пливач дојде до...

Да не се малку многу 64 километри за малиот Марко?

Министерката Царовска, наместо преку Фејсбук да го поддржува потфатот (на малиот Марко Пејчиновски кој најави дека ќе плива...

Малиот Марко од Охрид ќе плива ултрамаратон од 64 километри

Тринаесетгодишниот охриѓанец Марко Пејчиновски денескаќе се обиде да преплива 64 километри во водите на Охридското Езеро од Охрид до Свети Наум до...

Младата репрезентација игра за Македонија

Младата репрезентација на Македонија до 18. години, која денеска игра натпревар со Украина, на турнир во Чешка направи симпатичен гест.

Убиеното момче бил кошаркар на МЗТ Скопје

Никола Христовски е 17 годишното момче кое синоќа по полноќ, починал по тепачка во која бил прободен од една година постар тинејџер....

Од Стојаково до Кина со „рено 4“

Кинеските влести не им дозволиле влез во земјата на Мaкедонците Ѓорѓи Николов и Џоко Шуклев кои од Стојаково тргнеле со „ рено...

Последни вести

Ковид-19: Седум починати – 165 нови случаи за 24 часа

Регистрирани се 165 нови случаи на ковид-19 во последните 24 часа, а починале 7 лица, информираше денеска Министсрството...

Филипче се пофали со системот за тестирање и идентификување на заразени со Ковид-19

Министерот за здравство вели дека системот што се спроведува во земјава на широко тестирање и идентификување на сите, па и асимптоматските...

ДУИ: Премиерот Албанец ќе воведе мултиетничка химна

Според ДУИ, државната химна треба да претставува репрезент на мултиетничкиот состав на населението, а тоа ќе биде еден...

(АУДИО БОМБА) Заев се фали дека имал 8,5 милиони евра а Црвенковски е...

Во две нови аудио "Бомби" кои денеска беа објавени на Јутјуб и на социјалните мрежи лидерот на СДСМ Зоран Заев тврди дека во моментот...