Тренерот на Ѓоковиќ позитивен на коронавирус

Тренерот на Новак Ѓоковиќ, Марко Паники е позитивен за вирусот корона, потврдија од екипата на Новак, јавува српски „Телерграф“. Од...

И Ѓоковиќ позитивен на Ковид-19

Светскиот рекет број 1 веднаш по пристигнувањето од „Адрија тур“ во Задар, го посети својот лекар во Белград, каде што...

Бугарски ревизори ќе подучуваат македонски колеги

Бугарската комора на ревизори е првата национална бугарска институција која ќе спроведува проект на ЕУ во Македонија со цел „да ги подготви нашите соседи...

Фудбалско реми со Албанија, „Нестор гол“ немаше среќа

Фудбалската репрезентација на Албанија вечерва во Струмица се спаси од пораз пред се поради бравурозните одбрани на голманот Бериша но гостите имаа поддршка и...

Македонско „благодарам“ од Берн Минхен

На официјалната Фејсбук страница на клубот Баерн Минхен беше споделено големо „Благодарам“ напишано на македонски јазик и упатена до македонските навивачи.

Едноставно, значи,„Macedonia“

Ѓорѓи Начевски и Славе Николов го судеа мечот меѓу Германија и Полска во квалфикациите за за ЕП 2020 година, а пред соблекувалната...

Перо Антиќ ќе се кандидира за претседател на МКФ

Македонскта кошаркарска легенда, Перо Антиќ потврди дека ќе се кандидира за претседател на Македонската кошаркарска федерација. „Официјално сега за прв...

Финалето Хрватска-Франција ќе биде втор најпосетен натпревар во 21 век

Денес на финалето на Хрватска - Франција во Москва ќе присуствуваат 78.011 навивачи, колкав што е полниот капацитет на стадионот „Лужники“. Ова ќе биде втора...

Младата репрезентација игра за Македонија

Младата репрезентација на Македонија до 18. години, која денеска игра натпревар со Украина, на турнир во Чешка направи симпатичен гест.

Македонските ракометари вечерва против репрезентацијата на Грција

Завршниот меч од квалификациите за Европското првенство помеѓу ракометните репрезентации на Македонија и Грција ќе се одигра вечерва со почеток во 18 часот...

Последни вести

Протест во Белград за најавениот полициски час, интервенира полицијата (ВИДЕО)

Незадоволни граѓани од најавеното враќање на ограничувањето на движењето во Белград поради алармантната состојба со Ковид-19 се собраа пред Парламентот на Србија,...

Заев сподели спот со песна за Груевски, а самиот беше опеан како „второ Сонце“...

Лидерот на СДСМ и носител на листа во четвртата изборна единица Зоран Заев сподели на Фејсбук предизборен спот што содржи песна за...

За Царовска, Димитров бил рециклат на Груевски, но со „многу висока додадена вредност“!

Обидувајќи се да го оцрни политичкиот противник, вицепремиерката задолжена за економски прашања и координација со економските ресори Мила Царовска во ТВ-дуелот...

Грција ја затвори границата со Србија, јави „Јуроњуз“. А меѓу нив е – Македонија!

При „жива и здрава“ Македонија меѓу нив, башка членка на НАТО, „Јуроњуз“ јави дека „Грција ја затвори границата со Србија поради растот...