Еуфорија по освојување на пехарот (ВИДЕО)

Откако Вардар направи земјотрес во спортска Европа и по вто рпат до највредниот пехар во клупскиот ракомет,...

Дибиров: Ако и по ова не ни помогнат, ќе ги соблечеме патиките…

„ Ако после оваа титула никој не ни помогне да ја средиме ситуацијата, тогаш сите да ги соблечеме патиките и да ги...

Балканот застана зад „Вардар“

Македонската јавност остана без коментари на македонски јазик на настапите на РК „Вардар“ на „Фајнл Фоир“ во Келн. Затоа...

Минути за инфаркт и радост (ВИДЕО)

https://twitter.com/ehfcl/status/1134881144044957697?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1134881144044957697%7Ctwgr%5E393039363b74776565745f6d65646961&ref_url=https%3A%2F%2Foff.net.mk%2Foffside%2Frakomet%2Fherojskiot-presvrt-na-vardar-vo-edna-minuta

Во Келн со патики „Една љубов, еден живот“

Компанијата „S.Ignature“ на македонскиот уметник Сатја Грабулоски на Летонецот Даинис Кристопанс, му изработи специјални „Најк“ патики, кои се во црвено-црна боја,...

Пехар од Трамп за јапонски сумо-борач

 Доналд Трамп денеска му врачи пехар, наречен Претседателски куп, познат и како „Трамп куп”, на победникот во дуелот во сумо борење, на кој присуствуваше...

Затворот Шутка доби фитнес опрема

Во затворот Шутка е поставена фитнес опрема и реквизити за рекреација на отворен простор, дознава „Денешен“ „Ова е уште...

Почина Ники Лауда, легендарниот возач на формула 1

Ники Лауда, трикратниот светски шампион на  Формула 1, кој преживеа речиси фатална несреќа а подоцна основаше сопствена авиокомпанија – почина, соопшти германската...

Македонски селектор и репрезентативец во борење со албанско знаме

Селекторот на македонскиот национален тим Љуљзим Вранези и репрезентативецот Елмедин Сејфулау, во текот на подготовките пред Европското првенство во Букурешт се...

„Ајакс“ за Роналдо

Кристијано Роналдо се најде на удар на социјалните мрежи по поразот од Ајакс и елиминацијата на Јувентус во четвртфиналето во Лигата...

Последни вести

Корона-кризата остави 15.000 луѓе без работа

Најновите податоци што ги објави Агенцијата за вработување, покажуваат дека во последните три месеци - марта, април и мај, без работа останале...

Туск: Да се направи се’ што е за заштита на граѓаните

Претседателот на Европската народна партија и поранешен претседател на Европскиот совет, Доналд Туск, на Твитер кусо соопшти дека имал телефонски разговор со...

ЕВН објаснува: Работиме по препораки на Регулаторите

Од 15 Април броилата се отчитуваат и корисниците добиваат порамнети и коригирани сметки, се вели во реакцијата на ЕВН Македонија на нападот од Регулаторната...

Во Липково 17 заразени, во Куманово – двајца

Од новите 19 случи на коронавирус регистрирани во Центарот за јавно здравје (ЦЈЗ) во Куманово, 17 се од Општина Липково, а...