Павле Богоевски: ,,Јас сум во бомбата, не сум светец”

Пратеникот Павле Богоевски чиј разговор вчера беше објавен на руската социјална мрежа ВК тврди дека гласот е негов но дека не набавувал кокаин туку...

Јовановиќ: Заминувам среќен, ги средив финансиите Митровски: Употребен куртон завршува в канта

Советникот на министерот за финансии Бранимир Јовановиќ, инаку избркан член на Левица заминува од министерството среќен што ги средил јавните финансии. "По скоро две години,...

Македонски железници: Ако сакате да знаете што збориме најдете си преведувачи од албански (ВИДЕО)

Функционер на Македонски железници предизвика гнев и реакции кај новинарите и јавноста откако ладнокрвно на прес конференција од медиумите побара да се снајдат со...

ИВЗ: Груевски стана азилант, каде ќе оди Заев

Исламската Заедница е многу посвета од Владата на Македонија порача во име на ИВЗ Муамер Вејсели по вчерашниот упад на владата во ИВЗ. Тој изјави...

Жозеф Даул: Силјановска е вистинскиот кандидат

„Ѝ посакувам на Гордана Силјановска добар резултат во првиот круг на изборите за претседател“, вели првиот човек на Европската народна...

Главниот оперативец на Тачи се откажа од Пендаровски

Главниот партиски оперативец на партијата ДПА на Мендух Тачи повика да не се гласа за кандидатот на ДУИ и СДСМ иако неговата партија блиска...

„Розови елеци“ се приклучија на жолтите протести во Париз (ГАЛЕРИЈА)

Стотици  „розеви елеци" се приклучија на учесниците на веќе традиционалните жолти маршеви денеска во Париз на 17 по ред сабота на жестоки антивладини демонстрации и...

Одложена интерпелацијата за министерот Спасовски

Претседателот на Собранието, Талат Џафери денеска ја одложи седницата за интерпелација за министерот на МВР, Оливер Спасовски. Барање за интерпелација побара...

Димитров и Катругалос разговараа за имплментација на „Преспанскиот“

Новиот министер за надворешни работи на Грција, Јоргос Катругалос, денеска, на маргините од Економски форум во Ефес, се состана со шефот на македонската дипломатија Никола Димитров,.

Името на консензуалниот – во недела на Конгресот на СДСМ

Името на претседателскиот кандидат ќе биде соопштено на Конгресот на СДСМ во недела, дознава „Фокус“, по најавите во изминативе два дена дена дека ќе...

Последни вести

Разузнавач бара од Героски да не објавува “жолт печат”

Зоран Петров кој е екс заменик министер за надворешни работи од Демократскиот Сојуз во времето на Груевски а сега вработен во Агенцијата за разузнавање...

Мицкоски: Не исфрлија и од чекалницата на ЕУ

Во вечерашното гостување во дебатната емисија на телевизијата ,,Клан Македонија“, лидерот на  ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оцени дека власта ја посрамоти Република Македонија, а државате сега...

Каракамишева му реплицира на Борисов: Демек тикви или лубеници сме, па да зрееме

Професорката Тања Каракамишева реагира на пораката од бугарскиот премиер Бојко Борисов од Брисел дека Македонците мора да созреат за да добијат датум...

Героски: Власта во паника од приказните за Коки, Кики, Фрики …

„Еден истражен орган на Република Македонија прв пат сериозно се занимава со активностите на Коки во нашата...