Пендаровски: Загадувањето на следна седница на Советот за безбедност

Дека загадувањето на воздухот станува алармантен проблем, доказ е и најавата на шефот на државата Стево Пендаровски кој планира оваа тема д...

Во Охрид не се гради ништо освен дивоградби

Повеќе од две години во Огрид нема нови проекти и нови инвестиции, констатираат од ВМРО-ДПМНЕ. „Охрид не доби...

1ТВ требало да биде замена за згаснатото на СЈО

Принципите на медиумски хајки против одредени таргет групи или поединци по истекот на мандатот а со помош на бомбите требало да ги користи телевизијата...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и СДСМ со кривични пријави ги заплашуваат новинарите

Кривичните пријави и политичкиот прогон против уредникот на Инфомакс Александар Митовски, новинарот и уредникот на Лидер, Љупчо Златев, против новинарот Горан...

ММДЧП повикува да се шири вистината за Македонија

Лидерот на Македонското меѓународно движење за човекови права Бил Николов ги повикува Македонците да ја шират вистината за вистинското име на Македонија. "Ја шириме вистината...

Македонско-француска свадба прилика за презентација на Македонија

Македонија благодарение на својата дијаспора викендов искористи шанса да биде презентирана во француското гратче « La Ferté Macé « Ла Ферте Масе во Нормандија,...

Нинџа демантира дека дал лажен исказ што го менувал 3 пати

Александар Василевски – Нинџа, кој доби осум години затвор за упадот во Собранието на 27. април 2017 година, реагира на настапот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ...

Директорот на ГОБ 8ми Септември им одржа лекција на политичарите

Директорот кој минатата недела беше снимен како „превртува очи“ за време на изјава на премиерот денеска им одржа лекција на политичарите по достоинство и...

Академик Ќулавкова откри нова понижувачка дефиниција за Македонците

Академик Катица Ќулавкова цитира дел од австриска анализа во која Македонците целосно го губат сопствениот идентитет. "Македонците се опишуваат како "неалбанските граѓани во малата балканска...

Има рак на дебело црево ја лечеле од хемороиди: Да и помогнеме на Емилија

Случајот на невработената Гостиварка Емилија Јовановска ја открива драмата во која се наоѓа македонскиот здравствен и социјален систем. Сите што сакаат да помогнат тоа можат...

Последни вести

Специјални обвинителки со специјален вокабулар : Ороспијо, гомнарке, возено маче…

Досега невидени вербални напади се случија денеска на судењето за случајот Рекет. Екс шефица на СЈО, Катица Јанева со навреди ја испрати нејзината доскорешна колешка...

Мицкоски: Да не дозволиме разни Вилми и Јовевци да не убедуваат во неубедливото

Што треба повеќе да се случи ова обвинителство да започне да гледа докази за криминал кај власта, прашува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. "Изјавата од...

Судијата Панчевски со емотивен апел за обединување против “злото што владее со Македонија”

Судијата Владимир Панчевски повикува на обединување на сите противници на владеачката коалиција со цел да се создадат услови за враќање на достоинството и...

Стефанова: Јанева ме тераше да го затворам предметот Империја

Обвинителката Лиле Стефанова, денеска се појави како сведок за случајот „Рекет“ кој повеќе пати беше одложуван. Во Кривичниот...