Лука Модриќ под истрага за лажно сведочење

Откако се појави пред хрватскиот суд во Загреб и таму го бранеше менаџерот Здравко Мамиќ, фудбалерот на Реал Мадрид се најде под остра опсервација...

Владата сама подготвува „ХЛАД“ за Хан и Прибе

Откако минатата недела во Брисел премиерот Заев не доби некаква форма на претпристапен дијалог како на пример таканаречениот ХЛАД (пристапен дијалог на високо ниво)...

Чекајќи трансфер Алваро Мората дочека свадба

Деновиве многу актуелниот шпански напаѓач и играч на Реал Мадрид, Алваро Мората чека расплет околу неговата фудбалска иднина, но затоа не сакаше да чека...

Ранет американски конгресмен, Трамп веднаш побара единство

Пет луѓе се повредени, а напаѓачот е убиен во инцидентот што денеска се случил во Александрија, во сојузнта американска држава Вирџинија. Како што пренесува...

Ноќ на НБА рекорди во Кливленд (видео)

Кливленд го победи Голден Стејт со 137-116 и намали на 3-1 во рекордната ноќ во Квикен Лоунс арената. Триумфот на Кавси се виде уште...

Лондонската полиција уапси група поврзана со терористичките напади

Британската полиција денеска соопшти дека уапсила група од 12 лица во Баркинг, источен Лондон, за кои се верува дека биле поврзани со тројцата напаѓачи...

Остра дебата во Собранието (ВИДЕО)

Остра дебата се води  на собраниската  седница  на која пратениците треба да ја изберат новата влада. Како се одвиваа дел од жустрите препирки меѓу пратениците...

Шпагети во доматен сос

Ви преставуваме основен рецепт за шпагети во доматен сос, ќе видете дека ви се потребни само неколку состојќи и малку време за подготовка. Овој е...

Близначки го прославија својот 100 ти роденден

На 21 мај 2017 близначките Мрија и Паулина Пандолфи го прославија нивниот 100 ти роденден. Бразилската фотографка Камила Лима го одбележала овој момент со...

Кој е модниот хорор на неделата ?

Марија Кери е позната по прекрасниот глас , но и пи бујните облини кој секогаш сака да ги истакне. Тоа многу често го прави...

Последни вести

Инцидент со владиката Пимен за Водици во Швајцарија (ВИДЕО)

Две групи верници на Македонската православна црква денеска вербално го нападнале Владиката на Европската епархија Пимен за време на прославата во Швајцарија. Најпрвин Пимен бил...

Повредената новинарка до МПЦ и НИКОБ: “Не сакавме да го украдеме крстот”

Новинарката на Канал 5 Мирјана Мирчевска Јовановиќ која денеска беше повредена по насилната интервенција на обезбедувањето за време на фрлањето на крстот на...

Од Венецијанска комисија ќе се бара мислење за двојазичните униформи и банкноти

Употребата на двојазичноста на униформите на војската и на банкнотите, се двата члена од Законот за употреба на јазиците кои ќе бидат...

Апел: Не ги објавувајте ликовите на синот и сопругата на чуварот во Шутка!!!

Во медиумите и на социјалните мрежи денеска се користи семејна фотографија на затворскиот чувар Жарко Милошевиќ кој од страна на затвореници е именуван како...