Нема вести да се прикажат

Последни вести

Менче Точи за вакцините, аматерите и шлаканицата од Брнабиќ

„Пандемијата трае цела година, исто толку време чекаме и на вакцини. Како можеше да не ја прилагодат законската регулатива, да порачуваат...

Златко Марин најави напуштање на општина Аеродром

„Мала“ грешка се поткрадна во презентацијата на платформата „Аеродром – прва општина со европско знаменце“ на која беше прикажан пригоден...

Почина Бранка Станковска

Легендарната радио и тв спикерка и водителка, Бранка Станковска почина денеска во Скопје, во 90-та година од животот. Целиот...

Ниту исказот на Заев, не ја смени вистината за „Монструм“, рече Фетаи

Во завршниот збор за случајот „Монструм“, обвинителката Фатиме Фетаи го спомна премиерот Зоран Заев, кој од позиција на лидер на тогашната...