Спасовски: МВР ќе контролира – за новогодишни забави во вили ќе има пријави

„Секој кој нема да ги почитува мерките, дали е тоа сопственик на вила за издавање или е граѓанин кој учествува во...

Рита Ора заглави во Бугарија

Британската пејачка Рита Ора, која се наоѓа во Бугарија каде снима спот за нејзиниот нов сингл, стана колатерална жртва на прекинатите летови...

Предлог: По Ахмети и Заев да стане доктор на науки

Читањето книга во куќата каде што е роден Блаже Конески предизвика герила акција за доделување на почесен докторат и на премиерот Заев. Откако Тетовскиот универзитет...

Анкета: Најлош потег на Владата: Доктор Али, Тенкот Бучко , Стојанче Ќерамида, Љубе Жабица

Креативна твитерџика објавува анкета за најлош потег на Владата. Од многуте во конкуренција во оваа анкета влегоа докторската дисертација на Али Ахмети за државниот Тетовски...

По Бугарија уште десетина земји со барања од Македонија (САТИРА)

Новинарот на Слободен печат Срѓан Ивановиќ со многу иронија објави политичка сатира со која се осврнува на барањата кои Македонија ги добива години наназад...

Седи Перо со карикатурата на денот, јунакот познат (ФОТО)

https://twitter.com/sedo_pero/status/1331737061783724041?s=19

Балканските „џанаци“ ја поздравија последната идеја на Заев

Најавата на премиерот Заев за легализација на марихуаната е широко прифатена од луѓето на Балканот кои редовно или повремено ја користат оваа лесна дрога. Од...

Ново ремек дело на фотографот познат како 2С (ФОТО НА ДЕНОТ)

Новото ремек фотографско дело на уметникот Стојан Стојановски познат како 2С се вика "Преспанско лево, Охридско десно". Невидена комбинација од бои над двете најубави езера...

Месечен хороскоп за ноември 2020, еден знак очајно го чека крајот на годината

ОВЕН Бизнис Добрата вест е дека Марс и Меркур одат напред, така што конечно ќе можете...

Големо истражување: Дали маските помагаат во заштита од короната

Научниците од Институтот за медицина на Универзитетот во Токио денес ги објавија резултатите од важната студија за ефикасноста на маските во заштитата...

Последни вести

Посебно сум горд што не почнав ниту една војна, напомна Трамп во прошталниот говор

Во своето последно обраќање на јавноста како претседател на САД, Доналд Трамп порача дека е „посебно горд што е првиот претседател во...

Костадинов го нападна ВМРО-ДПМНЕ за веста за вилата од над 1 милион евра

Пратеникот и портпарол на СДСМ Костадин Костадинов тврди дека и пречи на опозицијата и затоа таа го напаѓа. "Кога силно им сметаш на ДПМНЕ, не...

Харадинај до Вучиќ: Ако Србија го признае Косово, нема да има референдум за обединување...

Лидерот на Алијансата за иднината на Косово, Рамуш Харадинај, му реплицира на српскиот претседател Александар Вучиќ, кој го нарече „опасен човек“ по...

Коки Поки, вила од 1,1 милион евра, Костадинов и Асани: Митовски за нова ...

Во текст со наслов "Кој е Коки Поки, и како изгледа новата pekeтapcka шема во СДСМ", новинарот Александар Митовски пишува и поставува прашања за луксузна...