Четири починати за 24 часа

Во последните 24 часа регистрирани се 52 нови случаи на заболени од Ковид-19 во земјава. а починаа 4 пациенти позитивни на Ковид-19.

Двајца од починатите се од Скопје, еден е од Тетово и еден од Велес.

Со ова вкупниот број позитивни случаи во земјава достигна 2.130.

Починале 126 пациенти, а оздравеле 1.516.

За 13 часот е најавена прес конференција на министерот за здравство Венко Филипче.

SHARE