Заразени 4 лица со смртоносна МРСА бактерија

Четворица новозаразени со смртоносната бактерија МРСА се откриени Во скопско училиште и во градинка откриени се 4 случаи на заразени со смртоносна бактерија МРСА.

Заразени се две деца и 2 воспитувачи, дознава Плусинфо.

И Државниот санитарен и здравствен инспекторат (ДСЗИ) потврди дека од бактеријата МРСА има четворица заразени за кои веќе инспекцијата излегла на терен, но немаат пријава за бебиња родени во Чаир носители на бактеријата.

SHARE

4 Коментари

  1. Јас сум тежок психијатријски случај. Болен сум психијатријски. Постојано менувам мислење. Не земајте озбилно што пишувам. Луд сум и имам мал пенис. Признавам кукавица сум и работам за Заев и Грција. Избегав од лудница. Утре пак се враќам во лудница. Следното што ке напишам нема да биде точно. Менувам идентитети. ДА ЖИВЕЕ МОЈОТ ШЕФ ЗАЕВ! Имам мал пенис, поради овој факт се курвам со Никола Димитров, за пари. Утре се враќам на психијатар ако не се премислам. Од време на време јадам говна!

Comments are closed.