Чкатроски до Заев: Ако не апсите, ќе ве апсат

Политичкиот аналитичар Даме Чкатроски ја повикува Владата веднаш да почне да апси осомничени за аферата „Рекет“, а не лажно да обвинува наводни странски сили за напад врз неа.

“ГОВНАЊЕВО СО ГЕОПОЛИТИКА НЕКА ВИ ПОЧНЕ СО ОБИЧНИ АПСЕЊА..ДА НЕ СЕ ГОВНИТЕ”, ѝ порачува прилепчанецот на Владата на Заев.

Тој по неколку шеговити пораки по третата бомба на „Ла Верита“ вели:

„Ај сега нешто сериозно да напишам– АКО НЕ АПСИТЕ ..ЌЕ ВЕ АПСАТ“.

Чкатроски алудира дека, ако Заев не ги уапси сите инволвирани, ќе ја загуби власта, по што новата влада ќе ги апси него и неговите соработници.

Прет,ходно Чкатроски се шегуваше на темата „Рекет“:

“Дали има шанса Катица и Боки да се земат..Орце и Наташа и Заев и Рада и сите да избегаат заедно на Кајмански Острови..на пример”.

SHARE