Ципрас ја презеде и функцијата на Коѕијас

Грчкиот премиер Алексис Ципрас ја прифати оставката на шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас.

Тој истовремено се именуваше се за иден министер за надворешни, функција што ќе ја извршува паралелно со премиерската.

SHARE

Comments are closed.