Сефер Цаноски, сопственикот на Универзитетот ФОН на Фејсбук објави дека иницијаторите на номинацијата за Нобеловата награда за мир денеска во Атина имале средба со грчкиот премиер Алексисц Ципрас.

Зоран Заев и Алексис Ципрас вчера во Скопје беа номинирани за Нобелованаграда за мир за 2019 година на церемонија на која присуствуваше добитничката на Нобеловата награда за мир за 2015 година, Уидидед Бушамауи.

Во делегацијата од Скопје беше и ректорот на ФОН, Нано Ружин.

SHARE

Оставете коментар