Поранешниот македонски претседател Бранко Црвенковски воопшто (или речиси воопшто) не излегува со свој став за настаните во Мазкедонија.

Сепак, тој е најавен како еден од учесниците кој ќе има свое обраќање на бизнис форумот на Копаоник, во соседна Србија, во друштво на премиерката Ана Брнабиќ, актерот Драган Бјелогрлиќ…., дознава Пресинг.тв.


SHARE