Дац му подари метла “за чистка“ на Заев

На вечерашната трибина на СДСМ му подари метла на премиерот Зоран Заев, за, како што рече, чистката која треба да ја направи.

-Затоа што јас сум првиот кој си поднесе оставка од морални причини, имам и морална одговорност да ја предадам оваа метла за чистката што треба да се направи“, му порачал актерот на премиерот, објави „Фокус“.

SHARE

Оставете коментар