Дамовски до Села за јавен обвинител: Имаме странец премиер, доста е

Режисерот Борис Дамовски преку Фејсбук му реплицира на лидерот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села, кој бара јавен обвинител во Македонија да биде странец.

SHARE