Денеска 4 починати, 166 нови случаи на Ковид-19

Од 1.419 тестирања во последните 24 часа регистрирани се 166 нови случаи на ковид-19, информира Министерството за здравство.

Починаа 4 лица, пациент од Скопје (77г.), пациент од Кичево (72г.), пациент од Штип (58г.) и пациент од Битола (70г.). Сите пациенти се починати во болнички услови

Според Институтот за јавно здравје регистрирани се 185 оздравени пациенти.

SHARE