„И да им појдеш, зошто да не“ беше реакцијата на претседателскиот кандидат Стево Пендаровски на зборовите на револтиран граѓанин кој вчера на средбата на Пендаровски со граѓани на Гостивар се закани дека со пиштол ќе им влезел во ДИК.

Причина – го немало на Избирачкиот список.

Претседателот на ДИК загрижен што Пендаровски го поддржува граѓанинот кој се заканува со пиштол.

„ Му вели оди, оди, како тоа да го сфатиме. Мора претседателските кандидати да внимават што зборуваат на митинизите“, изјави Оливер Дерковски за „Слободен Печат“.

SHARE

4 Коментари

  1. A Davkovska e vo kontakt so NE – COVEKOT jANEV koj im preti na NEGOVITE ne istomislenici so kolenje na NIVNITE mali deca !!!

  2. СТЕВЧЕ НЕКА ПАЗИ, МИНАТИОТ ПАТ КАМЕРАТА ОД КОЈА БЕГАШЕ САМО ГО СНИМАШЕ, А СЛЕДНИОТ ПАТ ВО ТАА ИСТА КАМЕРА ЌЕ ИМА МЕТАК ЗА НЕГО!!!

Comments are closed.