Димитров: Се наоѓаме во многу чувствителна фаза

Грчкиот весник „Та Неа“, коментира дека шефот на македонската дипломатија „не ја демантирал можноста да има важни случувања во Софија во четврток, на 17 мај на средбата на двајцата премиери“, пренесува МИА.

„Се наоѓаме во многу чувствителна фаза за прашањето. Не можам да говорам јавно за случувањата освен да ве упатам на изјавите на Метју Нимиц“, изјавил министерот Никола Димитров во Хаг за „Та Неа“.

SHARE

Оставете коментар