Директорот на „Шутка“ најави оставка

Директорот на истражниот затвор „Шутка’  Ѓоко Котевски соопшти дека во понеделник ќе поднесе неотповиклива оставка, по вчерашните инциденти во затворот.

“Од досегашната истрага, утврдени се пропусти во постапувањето и непочитувањето на стандардните безбедносни протоколи од службата за обезбедување во затворот Скопје. Затоа преземам одговорност”, рече Котевски.

Тој рече дека ја почитува изјавата на премиерот Заев кој побара од него оставка.

SHARE

1 Коментар

  1. aj ovaj ke si odi,ama sho prajme so portparolceno na sds? malion dali ima lekarsko uverenie? plus cela javnost ja pravi nedovetna! abe dignete go na kloci vie od sds,onoj nee aren!

Comments are closed.