Директорот на „Шутка“ не поднесе оставка

Иако најави, Ѓоко Котевски,, директорот на истражниот затвор „Шутка“ денеска не поднесеоставка, дознава  Сител.

Тој вети дека денеска ќе го напушти директорското место, во исто време ќе го објави извештајот и за

По инцидентот во затворот кога беа нападнати поранешните министри Миле Јанакиески и Спире Ристовски тој најави итрага и оставка од функцијаа – од морални причини.

Според дел од медиумите, зад физичката пресметка стоеле обвинети во случајот Диво Насеље.

SHARE

3 Коментари

  1. Патриоти изберете го КГБ Генералот Игор Јанев и Македонија ќе стане полициска земја како во време на Берија или Тито, изолирана со име Република Македонија и со војна со Албанците. А ако изгуби Македонија војна со Албанците, генералот на КГБ Игор Јанев ке избега за Москва.

Comments are closed.