Дизелот од полноќ 61 денари

Од полноќ,се зголемуваат цените на горивата, соопшти Регулаторната комисија за енергетика.

Бензинот „супер 98“ поскапува за два денара и ќе се продава по цена од 66,50 денари, а литар од 95-ката ќе се точи за 64,50 денари, што исто така е поскапување од 2 денара по литар.

Дизелот поскапува за 1 денар и ќе се продава за 61,00 денари за литар.

SHARE

Оставете коментар