Договорот со Грција достапен до јавноста

Владата на Република Македонија на денешната седница донесе одлука за декласифицирање на договорот со Грција што го постигнаа премиеритѕе Зоран Заев и Алексис Ципрас.
Портпаролот Миле Бошњаковски соопшти дека текстот од договорот сега е достапен за јавноста.
SHARE

Comments are closed.