Домашен притвор и за Мијалков

Специјалното јавно обвинителство побара мерката притвор за екс-директорот на УБК, Сашо Мијалков да се замени со куќен притвор.

Позитивното мислење на СЈО е испратено денеска попладне во Скопскиот кривичен суд, а судија на претходна постапка, треба да донесе одлука за тоа.

SHARE

Оставете коментар