Дончев признава дека Заев дал дозвола за полициски упад во фирма (НАЈНОВО АУДИО)

Во третиот компромитирани материјал што е објавен предпладнево екс шефот на Фондот за здравство и еден од најблиските соработници на Зоран Заев со кого се од исто село објаснува дел од заркулисниге игри поврзани со рекетот за фирмата Дијамед за кој постои кривична пријава.

Во аудиото се слуша дека адвокатот на Заев Медарски лобирал за компанија со цел да се изврши влијание кај Заев а Дончев отворено признава дека Заев дал дозвола полицијата да влезе во фирмата која според сопствениците била рекетирана од страна на власта.

Видеото го објави пратеникот Антонио Милошоски кој прашува каква била улогата на министерот за здравство Венко Филипче во скандалот.

Ден Дончев: Зоки ми даде пас!Слушнете како Заев и Дончев биле тандем за рекетирање на фирми, а несебично им помагал и Медарски, адвокатот на Заев! .., а Венко дали знаел?!

Posted by Antonio Miloshoski on Monday, 22 June 2020

Најчитана вест

Објавена “Бомба” на која Ден Дончев прима пари и ги става во чанта (ВИДЕО)

Поврзана вест

По видеото со кеш се појави и “аудио бомба” со Ден Дончев (ВИДЕО)

SHARE