Верници и моќни деловни магнати пд цел свет донираа речиси една милијарда долари за обнова на опожарената црква Нотр Дам во Париз.

Црквата стара осум века беше делумно уништена по големиот пожар кој се случи во понеделникот.

Францускиот претседател Емануел Макрон, најави дека црквата ќе се обновува во наредните пет години.

SHARE

2 Коментари

  1. za gladnite deca vo svetot ne davate zolta banka,za pedofili ,antihristi i katolicki kozoebi gazot mu go dadovte! kakvo vovlekuvanje!
    ova vazi i za nasite poltroni sto ke ja” obnovuvaat”
    a kaj nas po studentskite domovi,detski gradinki ,ucilista ,staorci golemi kolku T-rex slobodno setaat…

  2. DECATA vo Jemen,Sirija,Palestina……za nivnite stradanja i spora smrt donacii samo vo fosforni bombi i raketi ! ! ! ! ! ! , za nivna pomos doniraat obicnite luge no mnogu malku ! ! ! ! ! ! ! ! ! FASHISTIVE doniraat SMRT ! ! ! ! !

Comments are closed.