ДУИ молела да одат заедно со СДСМ на избори оти биле слаби

Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зеќири во емисијата Топ Тема на „Телма“ ијзавии дека во ДУИ биле свесни дека слабо стојат меѓу граѓаните и за да не се види тоа не излегле со сопствен кандидат во првиот круг

„Не сакам да зборувам, но ДУИ не молеше да одиме со заеднички кандидат” – рече Зеќири.

Според Зеќири СДСМ секојдневно губи поддршка поради коалицијата со ДУИ, која пак претходно била дел од „режимот”, пренесува Либертас.

SHARE

33 Коментари

 1. NARODE ! Od PICHKATA janevich ochekuvav mnogu ali da se deklarira kako RAMIZ ? JAS mislam deka rekov SVE ! Ali zatoa na NEGOVATA zena ke I go ispratam MOJOT — BORO !!!

  • Sa Srbijom se ne igraj, jer lako možeš da izgubiš tvoje Australijsko državljanstvo. A kad dođeš u Srbiju bi ćeš uhapšen.

  • Ne mogu da odgovaram na ovo gore, ne razumem makedonski ili ciganski, pa ne znam šta trese ovaj ciganin. Jedno je sigurno. Nemate ludnice u Makedoniji, kao izgleda ni oni u Australiji, pa vam na portalima ludaci tresu budalaštine. Da znam vaš jezik možda bi odgovorio, međutim besmisleno je pričati sa narkomanima i ludacima. Eto šta vam je doneo vaš Zaev, samo narkomane, pijanice i ludake.

 2. ПОРАДИ ГОЛЕМО МУСЛИМАНСКО НАСЕЛЕНИЕ ВО МАКЕДОНИЈА, ОВАА ДРЖАВА НИКОГАШ НЕМА ДА СТАНЕ ЧЛЕНКАТА НА ЕУ! НИКОГАШ!
  ТАКА КАЖА ФРАНЦИЈА, А ИСТОТО ГO ПОВТОРИ И ГЕРМАНИЈА! НЕКА НЕ ВЕ ЛАЖАТ!
  НИКОГАШ! НИКОГАШ! НИКОГАШ!
  https://infomax.mk/wp/катимерини-макрон-не-ја-сака-македони/
  ХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХА!!!!!!!!!

 3. Ова стока шиптарска на сликава !!! е вистински педер мама му ебам шиптарска па јавно молел да му га закачат оние од терористи од ДУИ а а а а !!
  Гроздон од грозотилак ќе си пукни што е фашистички терористички комуњарски предавник
  Затоа гонетего во три пички домаму нека јади лајна комуњариште гнасно црвосано умноболна СТОКА ПРЕДАВНИЧКА

Comments are closed.