Дурловски со химната за празникот: Да си вечна Македонијо! (ВИДЕО)

Оперскиот пејач Игор Дурловски преку својот профил на „Фејсбук“ ѝ го честиташе Денот на независноста на Македонија со сопствена изведба на македонската химна, во аранжман на Кокан Димушевски.

Токму со пеењето на химната од Дурловски пред Влада почнуваа протестите на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ во првата половина од минатата година, чиј еден од фронтмените беше македонскиот бас од светски ранг.

 

SHARE

Comments are closed.