Џафери: Законот за јазици – по референдумот!

Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери, вети дека по референдумот, Законот за јазици и Законот за ратификација на Преспанскиот договор ќе бидат објавени во Службен весник на Република Македонија.

Оваа изјава Џафери ја дал во емисијата Click Plus на ТВ21 – Македонија, пренесува „Gazeta Koha“ во статус на ФБ.

SHARE

Comments are closed.