Нпаѓач уби едно лиц и потешко повреди двајца други во напад со нож во Париз.

Напаѓачот бил „неутрализиран“ од страна на полицијата, јавуваат медиуми но нема дополнителни детали.

Според француската телевизиска мрежа BFM TV, напаѓачот за време на нападот наводно извикувал „Алах Акбар“, пренесуваат медиуми. 

Инцидентот се случи во сиромашно предградие на Париз.

Вчера попладне напаѓач со нож усмрти две жени и рани десетина лица во Белгија.

Белгија: Напаѓач избоде до смрт две жени, рани десетмина

 

SHARE