Еден од основачите на #Бојкотирам: Не сакаме злато, не сме „Северџани“ (ВИДЕО)

Еден од основачите на движењето на движењето #Бојкотирам Горан Костовски се обрати на протестот пред Собранието на кој се протестираше против промена на името и уставот и против штетните политики на владата.

Неговиот говор започнува на 9 минути и 30 секунди

Линк до видеото

SHARE

1 Коментар

  1. Зошто Арна не го спомна меѓу оправдано отсутни и проф. Игор Јанев, тој за мене е посилен и позначаен лик од проф. Росоклија ?

Comments are closed.