„Ова не може да се објасни со зборови. Толку многу емоции на теренот, толку многу неверојатни моменти за фановите…“

Вака Европската ракометна федерација (ЕХФ) на социјалните мрежи го поздрави шампионот „Вардар“ и објави емотивно видео од Фајнл фор во Келн.

Вардар по втор пат се искачи на врвот на Европа со двете победи над Барселона и Веспрем.

SHARE