Екипа: Моментот кога Стоилов заминува (ВИДЕО)

Според сведоци ракометарот Стојанче Стоилов вчера кратко рекол “срамота” и ја напуштил церемонијата организирана од Агенција за спорт и млади.

Порталот екипа.мк објавува видео во кое се гледа како Стоилов заминува додека добитник на награда зборува.

Што се случи вчера

Столе Стоилов напушти церемонија на АМС поради двојазичност

SHARE

3 Коментари

  1. Насловот “““Столе Стоилов напушти церемонија на АМС поради двојазичност“““, ви е конципиран за некое грантче (иновативно) изгледа…
    А што требал да напраи Столе за да ги исполни вашите и нивните желби, да не требаше и оној Еѓупакот-советник да го слуша како тропа глупости?
    Велит овие и оние (читај петта, шестта и седма колона) излегле и гласале на референдумот за промена на името МАКЕДОНИЈА со надеж и ветување дека и тие ќе праеле Романистан на Македонска земја!!
    Кога селото нема кучиња се знае што може да се очекува.

  2. “Sramota” na STOLE e troshka. Site tebashe da napushtat, kako shto predlagav VM(r)O da dadat ostavki vo partal-mentot dodeka ushte beshe zhiv REFERENDUMOT so 36% izleznost. Chitam vo wikipedia 90% na referendumot bile za Evropska Makedonija, ama nemalo cenzus,. A be, slepci edni, Koga nema cenzus, I NE SE BROI KOJ E ZA, A KOJ PROTIV. Ama vlasta na ZZ (chitaj Bejli) “znae shto e najdobro za narodot”!

Comments are closed.