Експлозија во вила на Мило Ѓукановиќ!

Експлозоја одекна попладнево во вилата “Горица“ која за пречек на високи гости ја користи црногорскиот претседател Мило Ѓукановиќ, но и Владата.

Пожарникарите и полицијата биле испратени на местото на настанот.

Не е познато што ја предизвикало експлозијата, а се очекува надлежните наскоро да го решат за овој случај, пишува српски “Информер“.

SHARE