Европратеничката Петир на литургија на МПЦ на Велигден

Хрватската европратеничка и голем пријател на Македонија Маријана Петир денеска беше дел од велигденската литургија во црквата Света Злата Мегленска во Загреб што ја водеше отец Киро Велковски од МПЦ-ОА.

Петир на сите православни верници им пожелува благословен Велигден.

SHARE

5 Коментари

Comments are closed.