Фатиме Фетаи не му го дава пасошот на Мијалков!?

Обвинителката Фатиме Фетаи не дала одобрение, но тоа го сторила катица Јанева, без знаење на обвинителката Лиле Стефанова, во предметот „Империја“ да им ги врати пасошите на Орце Камчев и на други осомничени.

Шефицата на СЈО Катица Јанева без прашање на обвинителката Стефанова дала одобрение времено (до ноември) да им им бидат вратени пасошите на Камчев за едукација, на Панделески за лекување во странство на желудникот, и на други осомничени.

За ова, Судот за ова  ќе одлучува од понеделник, дознава порталот СакамДаКажам.

Адвокатите на Мијалков велат дека тој бил револтиран.

Мијалков е осуден на три години затвор по обвинение за „Тврдина 2“, кое го застапуваше Фетаи. Пасошот му е одземен на барање на Фетаи, како мерка за обезбедување присуство додека трае жалбената постапка.

SHARE