Фокус: Вице Заев ги отфрла написите на „Ла Верита“

Струмичкиот бизнисмен Вице Заев, брат на лидерот на СДСМ ги отфрла написите во „Ла Верита“ за негова вмешаност во поткуп на гласови за изборите во 2014 година.

„Мене и јавноста ова не потсети на методите и дејствувањето на ВМРО-ДПМНЕ и нивните медиуми од едно минато време на режимот“, вели Вице Заев во изјава за Фокус.

„Време на конструкции, монтажи, монтирани случаи во судството и обвинителството, јавен отстрел на семејства, неистомисленици… Време кога главна мета на најдолните измислици и монтировки беше токму Зоран Заев. Сите овие монтирани случаи и местенки, вклучително и за ова што сега очајно се повторува, издишаа како балон, затоа што за измислици не може ниту да има докази – ни изјави Заев.

Тој тврди дека бил постојано прислушуван за време на претходната власт на ДПМНЕ и Груевски, меѓутоа, како што истакнува, од сето тоа не произлегно ништо и затоа се им пропаднало.

SHARE