Фотомонтажа на денот: Еве мајко решив Грујо јас да станам

Твитер-акаунтот „СеирАга“ ја има фотомонтажата на денот од типот „две во едно“, комбинација на ликовите на премиерот Зоран Заев и на неговиот претходник Никола Груевски.

„Eве мајко решив Грујо јас да станам

@Zoran_Zaev 

#СитеСмеГруевски

#ЗборотЕзбор“, твитна „СеирАга“.

Во конкуренција за фотомонтажа на денот беше и „Поречанец“ со комбинацијата на ликовите на Груевски и на пратеникот и портпарол на СДСМ, Костадин Костадинов.

SHARE