Фуркан ги пофали Албанците, ги обвини Македонците и исчезна

Популарниот новинар на ТВ Клан Фуркан Салиу кој стана познат по провокативните прашања за македонските политичари замолкна откако на својот пост на Твитер доби низа коментари кои се спротивни на неговиот пост.

Салиу вчера откако заврши броењето на гласовите ги пофали Албанците а оштро ги нападна Македонците кои според него се националисти, за омраза и за поделби.

“Национализмот, омразата и поделбите добија уште еден силен удар од Албанците.
За жал истото не може да се каже за Македонското гласачко тело”, напиша Салиу на Твитер.

Откако доби низа коментари со аргументи кои се спротивни на неговите обвинувања Салиу не одговари на нив ниту пак елаборира зошто според него Македонците се националисти и за поделби.

Меѓу коментарите на твитот има и прашање за мапата на Голема Албанија која ја истакна поглаварот на ИВЗ, но Салиу не одговара на ниту еден коментар до него.

Сите коментари во твитот

SHARE

5 Коментари

  • Што збориш бе! И мајка ти и жена ти се викаат исто-Павлина!

   • Isto kako TVOITE — Zena i Kjerka ! Dodeka Malata ke MI go dudla , golemata ke ME lize ANALNO ! TI ke bides REZISER i SNIMATEL ( VRHUNSKI PLATEN ) !!!

    • По муабети е на крај ќе искочи дека си педериште и дека тука на порталов раскажуваш порно филмови и женско со очи имаш видено само во порнич.
     Племето и семето педерско да ти се сотре.

 1. Gordana Siljanovska je mogla danas pobediti da je privukla neopredeljene i one koji bojkotuju izbore! Trebalo je samo jasno da se izjasni za raskid nelegalnog i nelegitimnog Prespanskog sporazuma kojim se redefiniše identitet jednog naroda, jedne nacije i jedne suverene države! Tada bi još 250 000 Makedonaca koji bojkotuju glasali za Siljanovsku.

Comments are closed.