Гаф на Борел: Лукашенко не е легитимен претседател на Украина! (ВИДЕО)

Шефот на европската дипломатија Жозеп Борел ги измеша лончињата во Европскиот парламент во однос на Александар Лукашенко.

„Лукашенко не е легитимен претседател на Украина за нас“, порача Борел од говорницата, пред да му биде укажано дека станува збор за претседателот на Белорусија, а не на Украина.

„Се извинувам. На што ли помислив?“, рече Шпанецот потоа.

SHARE